Rugpjūčio 24 dieną bitėniškiai atsisveikino su gandrais

Lumpėnų kaimo bendruomenė, kartu su Natkiškių ir Bitėnų kaimų bendruomenėmis, vykdė projektą  „Lumpėnų, Natkiškių ir Bitėnų kaimų gyventojų tradicijų puoselėjimas, panaudojant krašto kultūros ir istorijos paveldą“. Paraišką pagal vietos veiklos grupės ,,Pagėgių kraštas“ vietos plėtros strategiją „VVG „Pagėgių kraštas“ teritorijos vietos plėtros 2016-2023 m. strategija“ priemonę „Regioninių produktų rinkodara ir kūrimas, panaudojant krašto kultūros ir istorijos paveldą“ pateikė  Lumpėnų kaimo bendruomenė. Bendra projekto vertė 10392,03 Eur. Paramos intensyvumas 95 proc.

Projekto veiklos buvo išdėstytos trimis etapais: Natkiškių kaimo bendruomenės renginys „Šventa Ona-duonos ponia“ liepos mėnesį, Bitėnų bendruomenės renginys „Gandrai išskrenda tyliai“ rugpjūčio mėnesį, ir Lumpėnų kaimo bendruomenės renginys „Pieno lašas“.

Bitėnų kaimo bendruomenės renginys „Gandrai išskrenda tyliai“ vyko rugpjūčio 24 dieną.

Tądien Martyno Jankaus muziejaus kiemelyje nuo ryto skambėjo dainos ir rinkosi ten gyvenantys ir buvę Bitėnų kaimo gyventojai su šeimomis, svečiai. Atvykusiųjų skaičius maloniai nustebino ir organizatorius: grįžti į tėviškę ir pabūti kartu, prisiminti jaunystės dienas, vėl išgirsti mylimą dainą, kartu palinguoti ir atsisveikinti su neatsiejama šio krašto dalimi – gandrais – atvyko daugiau nei 150 kraštiečių. Visiems užsiregistravusiems svečių knygoje įteikti simboliški medaus stiklainėliai, o visiems gyvenantiems Bitėnų kaime buvo dovanojami marškinėliai su užrašu „Bitėnai“.

Šventės pradžioje sveikinimo žodį tarė Lumpėnų seniūnė Danguolė Mikelienė. Ji perdavė Pagėgių savivaldybės mero Vaido Bendaravičiaus sveikinimus ir simbolinę pintinę vaisių. Taip pat visus susirinkusius sveikino Bitėnų bendruomenės pirmininkas Mindaugas Karklelis.

Šventės metu vyko nuotraukų paroda, susirinkusieji grožėjosi senomis ir jau nebeegzistuojančiomis Bitėnų kaimo sodybomis, gamtos vaizdais, ieškojo savęs ir artimųjų senose fotografijose.  Ypatingas dėmesys buvo skiriamas čia ankščiau gyvenusioms ir esamoms Bitėnų kaimo šeimoms, o fotografai Aurelijus Žemgulis ir Egidijus Platūkis jas įamžino šeimų foto sesijoje. Lumpėnų seniūnė Danguolė Mikelienė kalbino visus atvykusius, prašydama prisistatyti ir papasakoti apie save.

Visi susirinkę į Bitėnus buvo laukiami M. Jankaus muziejuje, taip pat galėjo aplankyti paveikslų sodą. Edukacinio užsiėmimo metu Lumpėnų E. Jagomasto pagrindinio ugdymo skyriaus mokiniai piešė gandrus, šoko gandrų šokį, dalyvavo viktorinoje „Ką žinai apie Bitėnus?“.  

VSAT Pagėgių pasienio rinktinės Bardinų užkardos kinologų ir jų tarnybinių šunų pasirodymui neliko abejingų: ir pareigūnų profesionalumas, ir jų augintinių  meistriškumas žavėjo renginio dalyvius.

Gerą nuotaiką susirinkusiems dovanojo kaimiškos muzikos kapela „Joldija“.

Vakarėjant, Bitėnų šeimininkės pakvietė „Gandro pavakarių“, vaišino naminiu sūriu su medumi ir  kvietė ragauti jų išvirto tradicinio šiupinio.   Straipsnį parengė Inga Kuzmarskienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *