O cho cho ! Su Šventom Kalėdom

 „O cho cho ! Su Šventom Kalėdom“ girdėjosi garsūs šūksniai iš milžiniško autobuso, kuriame jaukiai įsikūrė septyniolika trečio tūkstantmečio Kalėdų Senelių , šturmanas Elnias Rudolfas ir ne menka palyda .  Trečiojo šimtmečio Kalėdų Seneliai Pagėgiuose visiškai netyčia susitiko 2010 metais. Apsidairė , apsižiūrėjo: gražėja Pagėgiai, vaikai geri, miesto eglė gražuolė, tai kaip tik ta vieta , kur galėtume sukviesti kasmetinį Kalėdų Senelių simpoziumą, nutarė Seneliai. Kaip tarė, taip ir padarė. Ir taip kasmet,  atkeliavęs Kalėdų Senelis vis susikviečia ir savo brolius, praėjusių trečio tūkstantmečio Kalėdų senelius.  Sklinda gandas, kad jų yra 20, o dar kiek pusbrolių…Ir visi kaip vienas, dosnūs ir pareigingi.

Susirinkus į šių metų simpoziumą nutarė Kalėdų Seneliai ne tik Pagėgių miesto vaikus aplankyti, Naująją Kalėdų Senelio rezidenciją miesto parke apžiūrėti, bet ir į svečius nuvykti. Susėdo į savo Žvaigždėtąjį autobusą ir nuriedėjo į Trakininkus. (Lumpėnų seniūnija). O ten ypatingai linksmi ir vaišingi žmonės gyvena .Aikštelėje, prie papuoštos eglutės susirinkę Kalėdinio stebuklo laukia. Ir sulaukė; pasipylė iš autobuso septyniolika Kalėdų Senelių. Muzikantas Kaziukas dar garsiau užgrojo ir prasidėjo šokiai bei žaidimai. O eilėraščius Trakininkų gyventojai deklamuoja kaip padūkę – visi iki vieno. Teko dovanų maišus Seneliams gerokai pratuštinti. Trakininkų kaimo žmonės ir jų bendruomenės pirmininkė Lina Krūminienė apie viską pagalvojo, kad Kalėdų Seneliai lietuje sušalti ir sušlapti gali, todėl užkūrė laužus, pietus pagamino. Draugiškai visi kartu valgė kopūstų sriubą ir plovą ant laužo tarkininkičių išvirtus. Nustebo Kalėdų Seneliai, kad ne tik jie, bet ir jiems trakininkiečiai dovaną įteikė Ir išlingavo Kalėdų Senelių autobusas pas kitus senelius, į Pagėgių senelių namus.

 Po tradicinio klausimo „ Ar laukėte Kalėdų Senelio“, sulaukė Kalėdų Seneliai tradicinio atsakymo „ Laukėme“, mat į šią įstaigą Kalėdų Seneliai kasmet užsuka . Kol mieto parke būriavosi pagėgiškiai Seneliai aplankė kitas įstaigas. Mažiesiems pagėgiškiams sutrukdė lietus žaidimus pažaisti, tačiau eilėraštį ar norą Kalėdų Seneliams išsakyti pavyko visiems ir dideliems ir mažiems. O čia vyriausiam Kalėdų Seneliui suskambo telefonas: „ Skubus iškvietimas į Šilgalius ir Plaškius“ . Ten būriais vaikai susirinkę Kalėdų Senelių laukia ir netiki, kad net septyniolika jų vienu metu aplankyti gali. „Ar galite atvykti ?“ Pasigirdo telefono ragelyje . Ten kur laukia Kalėdų Seneliai privalo vykti, toks jau jų Darbo kodekso 2016 straipsnis .Rieda autobusas į Šilgalius. Ten jaukiuose bendruomenės namuose šilgališkiai drausmingai susėdę Kalėdų giesmes repetuoja ir giesmėmis už dovanėles atsiskaitė. Bendruomenės pirmininkė Kristina Dvarvytienė dovanomis Seneliams atsidėkojo ir pamojavę vieni kitiems kelią į Plaškius nurodė.

 Nuriedėjo autobusas į senąjį Plaškių kaimą . Vyriausias Kalėdų Senelis per žiūronus žiūri, o ten, prie istorinės Plaškių bažnyčios dvi moterys besisukioja . Na dvi tai dvi .. ir jos Senelių laukia, teks užsukti . Užsuko Kalėdų Senelių laineris . Moterys sveikina atvykusius Senelius, Kalėdų seneliai dovanas traukia , tada Plaškių bendruomenės pirmininkė Danutė Bardauskienė sako: „ ne mielieji Seneliai, dovanas palikite Plaškių mažiesiems“. Ir nuveda Senelius į bendruomenės namus . O ten židinyje malkos rusena , Kalėdoms viskas papuošta . Visai kaip savo namuose pasijuto Kalėdų Seneliai. Nustebo be galo … mat kaime vos kelios pirkios, o vaikų – visas būrys. Ir ne šiaip sau kokių tinginių, bet dainuojančių, deklamuojančių, nuoširdžių ir paklusnių.

Išklausius galybę eilėraščių, aplankius dešimtis vaikių, Kalėdų Senelių jėgos sekti pradėjo. O Ir diena vakarop… Ir ne tik diena, bet ir 2016 metų s Kalėdų Senelių suėjimas – simpoziumas pasibaigė. Aptarė  Kalėdų Seneliai viską, kitų metų planus susirašė, paskambino 2018 tųjų Kalėdų Seneliui, pasiteiravo ar jis atvyks 2017 tuosius palydint į Senelių simpoziumą Pagėgiuose. Pažadą gavo ir tuomet tvirtai vienas kitam ranką paspaudę išsiskirstė kiekvienas po savo rezidenciją … Iki kitų Kalėdų…Kas žino, gal kitais metais Kalėdų Seneliai sulauks skambučio ir iš kitų Lietuvos miestų ir miestelių… Teks važiuoti, juk kur žmonės laukia ir tiki stebuklu, ten privalu vykti . Toks jau tas Kalėdų Senelių Darbo kodeksas …

Asociacijos „ Pagėgių bendruomenė“ informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *