15 metų kartu!

Lėšas projektui įgyvendinti skyrė Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija

2019 rugpjūčio 17 d. Žukuose aidėjo muzika, vaikų krykštavimas, senjorų pašnekesiai, moterų juokas ir vyrų istorijos. Susirinkome į tradicinę Žukų kaimo bendruomenės šventę „15 metų kartu“. Žukų kaimo bendruomenė įsteigta 2004 metais, taigi, šiemet šventėme 15-us, jubiliejinius bendruomenės veiklos metus.

Šventę pradėjome prie Naumalūnio tvenkinio. Čia susirinko sporto aistruoliai iš įvairių savivaldybės gyvenviečių, kurie varžėsi krepšinio dvitaškių, paplūdimio tinklinio ir smiginio rungtyse.  Vėliau kvietėme Žukiškius ir šventės svečius į iškilmingą kryžiaus šventinimo ceremoniją. Šiais metais ypač didžiuojamės Žukų kaimo bendruomenės narių iniciatyva pastatytu nauju kryžiumi, tikime, jog šventasis kryžius yra kiekvieno mūsų gėrio pradžia, nes jis yra tikėjimo sergėtojas, vilties stiprintojas bei meilės sostas. Tai gailestingumo ženklas, atleidimo įrodymas, malonės įrankis bei taikos vėliava – visa tai yra sėkmingo ir darnaus bendruomenės gyvavimo garantas.

Šventės programa užtikrino kiekvienos amžiaus grupės poreikius: vaikai džiaugėsi pripučiamu batutu, galimybe glostyti, myluoti, pavedžioti, pamaitinti net 7 didžiulius kalnų šunis – Berno zenenhundus, kuriuos atvežė ponas Irmantas iš Raseinių. Suaugusieji gėrėjosi Tauragės Žemaičių draugijos ansamblio “Žemyna” dainomis. Į taktą linguoti ir šokti privertė Klaipėdos dramos teatro aktorius, režisierius, parodijos maestro Vaidas Jočys, kuris įkūnijo tokias estrados žvaigždes kaip Rytis Cicinas ar Verka Serdiučka. Sportinių šokių ritmu užkrėtė Klaipėdos sportinių šokių studijos „Žingsnis“ šokėjai – daugkartiniai Lietuvos ir tarptautinių sportinių šokių konkursų dalyviai, prizininkai, nugalėtojai Elinga ir Gerardas. Na, o jeigu kam pasirodė per maža – šoko, trypė šventinėje diskotekoje.

Į šventę sugužėjo geriausi apylinkių amatininkai, rankdarbių mėgėjai, gėlių augintojai, kulinarai. Šventės svečiai ir namiškiai galėjo ne tik pasigrožėti, bet ir įsigyti įvairių lazeriu apdorotų medžio dirbinių, mėsos gaminių, slėgtų naminių sūrių, naminės giros, mūsų pievose rinktos arbatos, gėlių.

Jei šeimininkai buvo vaišingi, sakoma, jog “buvo visko: nuo kiaušinio iki vaisių”. Žukų kaimo šauniosios šeimininkės tuo pasirūpino. Jos vaišino pačių gamintais patiekalais, užkandžiais, vieno kąsnio sumuštinukais, suktinukais, kepta namine duona, sūriu, paslaptingo recepto gėrimu, pačių augintomis daržovėmis bei vaisiais. Alų, midų gėrėme, per barzdą varvėjo, burnoj, oi, kaip turėjom.

Vienu iš geriausiai vertinamų šventės akcentų tapo šventės aikštės dekoras. Šventės dizaineriai pasirūpino šilta, jaukia, būtent šiai šventei kurta aplinka: šiltas, jaukus apšvietimas, levandomis ir aromatinėmis žvakėmis dekoruoti staliukai, gamta ir derliumi kvepiantys šiaudų spudulai… Visa tai – mes, kaimo bendruomenė, tai mūsų patirtis, gyvenimas, šiluma ir jaukumas.

Galiausiai, kad ir kiek vaišių bebūtų, kad ir kokie geri muzikantai grotų šventėje, svarbiausia – galimybė susitikti, bendrauti, paspausti, kad ir trumpam grįžusiam, emigrantui ranką, apkabinti kaimyną, pasidžiaugti vienas kitu. Taip gera sutikti ir persimesti žodeliu su išvykusiais Žukų gyventojais, pasakyti komplimentą, nusišypsoti, pasidžiaugti vienas kito sėkme, tarti paguodos žodį nelaimėje, jausti bendrystę, pilnatvę, kvėpuoti tuo, kuo gyvename čia ir dabar, kartu.

Lėšas šventei skyrė Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija, Žukų ūkininkai, verslininkai, rėmėjai. Šventę organizuoti padėjo Vilkyškių seniūnija bei Pagėgių savivaldybė. Tariame AČIŪ.

Nuotraukas ir informaciją pateikė Žukų kaimo bendruomenė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *