K. Komskio labdaros ir paramos fondas tradiciškai sukvietė jaunimą į stovyklą – dailės plenerą

Kęsto Komskio paramos ir labdaros fondas įgyvendina projektą „Kęsto Komskio paramos ir labdaros fondo bendradarbiavimo tinklų kūrimas, skirtas ugdyti vietos bendruomenės žmogiškuosius ir institucinius gebėjimus“. Paraiška pateikta Vietos veiklos grupės ,,Pagėgių kraštas“ įgyvendinamos vietos plėtros strategijos „VVG „Pagėgių kraštas“ teritorijos vietos plėtros 2016-2023 m. strategija“ priemonę „Bendradarbiavimo tinklų kūrimas ir savanoriškos veiklos rėmimas“. Bendra projekto vertė 20 517,54 Eur. Paramos intensyvumas 95 proc. Šiais metais buvo organizuojamos 2 vasaros stovyklos – dailininkų plenerai.

Pirmoji stovykla – pleneras vyko liepos mėn. Stoniškių seniūnijoje, kurioje  jaunuoliai gyveno ir užsiiminėjo kūrybiniais dailės darbais. Turėjo įvairių edukacinių ir mokomųjų užsiėmimų, laisvalaikio pramogų – plaukiojo laivu, baidarėmis, važinėjo po apylinkes dviračiais stebėdami gamtą. Stovyklos pabaigoje vyko darbų pristatymas paroda.

Antroji stovykla – pleneras vyko Rukų kaime rugpjūčio pirmąją savaitę. Šioje stovykloje vaikai taip pat gyveno ir mokėsi stebėti gamtą, kurti, tapyti. Turėjo puikius užsiėmimus, laisvalaikiu plaukė laivu, baidarėmis, dviračiais apvažiavo lankytinas apylinkės vietas.

Jaunųjų dailininkų plenerai ir darbų pristatymas abiejų stovyklų vyko Bitėnuose Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejuje. Vykusius plenerus ir parodas stebėjo užsukę į turistai ne tik iš Lietuvos, bet ir svečių šalių.

Tai jau tradicija tampa jaunųjų dailininkų plenerai, kuriuos globoja Kęsto Komskio labdaros ir paramos fondas. Plenero metu jaunieji dailininkai turėjo galimybę pasisemti istorinių žinių, kurios vėliau atsispindėjo jų darbuose. Projekto įgyvendinimu metu projekto dalyviai turėjo galimybę užsiimti edukaciniais užsiėmimais,  aplankyti žymiausias vietas, pamatyti, kaip gyvena šio krašto žmonės, pasisemti idėjų stebint mažosios Lietuvos architektūrą.  Įkvėpti įspūdingos Bitėnų ir Rambyno kalno aplinkos, jaunieji dailininkai nustebins dar ne vienu originaliu tapybos darbu. Džiaugiamės vaikų noru pažinti ir kurti. Pleneras ne tik vasaros dailės mokykla, bet ir bendravimas, savo krašto istorijos ir savęs pažinimas gamtoje.

Su džiugesiu pranešame, kad sekančiais susitiksime šio nuostabaus projekto tęsinyje J.

Informacija ir nuotraukos K.Komskio paramos ir labdaros fondo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *