Vyko mokymai Pagėgių savivaldybės vietos bendruomenių nariams ir lyderiams

 

Įgyvendinant Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo Aktyvių piliečių fondo programos dalinai finansuojamą projektą „Vietos bendruomenių pilietinio aktyvumo ir demokratinio dalyvavimo galimybių didinimas“ (Nr. K1-01-IP-D-355) vyko mokymai Pagėgių savivaldybės vietos bendruomenių nariams bei lyderiams. Mokymai vyko tema „Bendruomenių veiklos formos ir kryptys“ (8 ak. val.).

Lektoriaus Doc. Dr.  Remigijus Civinsko mokymų programa skirta žinių stiprinimui, problemų išdiskutavimui ir vyko pagal šį mokymo modulį:

1. Vietos bendruomenių naujos veikimo formos, lyderiai, stiliai: bendruomenių atstovai, verslininkai, politikai. „Stipraus“ mero išrinkimas ir galimi iššūkiai atstovavimui ir atskaitomybei.

Klausytojai aptarė ir išdiskutavo reikšmingiausias bendruomenei lyderio savybes, stilius, elgsenos  charakteristikas; dėstytojas pateikė gaires kritiniam vertinimui (remiantis viešojo intereso, skaidrumo, pasitikėjimo ir kt. kriterijais).     

2. Gyventojų įtraukimas į bendruomeninę atstovaujant viešąjį interesą: iššūkiai, problemos ir jų sprendimų būdai. (dalyvavimas advokacijose, diskusijose).

Buvo aptariama, kaip galima veiksmingai įtakoti sprendimų priėmėjus bei keisti įvykių eigą buriantis į koalicijas, renkantis tinkamas veiklos strategijas ir taktikas. Galimos naudos: klausytojai išdiskutavo kokią galima suburti koaliciją, kokia veiksmingiausia būtų veikimo strategija, kur (viešumoje keliant, per teisėkūros/teritorinio planavimo procedūras savivaldybėje) ir kaip (kokiomis aplinkybėmis pasinaudoti, kaip įtakoti, kokią žinutę siųsti).

3. Bendruomenės kultūros stiprinimas, keitimas, formavimas: vertybių svarba (tvarumas, skaidrumas, atskaitomybė) ir jų praktinis panaudojimas.

Aptarta organizacinės kultūros, kaip veiklos stiprinimo priemonės taikymas. Šios priemonės taikymas būtų susietas su tvarumo, skaidrumo, atskaitomybės vertybių/principų taikymu  diskutuojant ir simuliuojant atvejus. Galimos naudos: supažindinimas su praktine organizacijų veiklos tobulinimo priemone bei jų taikymu. Dalyviai ir lektorius dalinosi patirtimis apie kultūrines priemones, pvz.: švenčių, priėmimo į organizaciją ritualus, simbolius ir pan.

4. Viešojo intereso atstovavimas rinkimuose (pasinaudojimas 2023 m. rinkimais ir jų naujovėmis) atstovaujant bendruomenės ir viešąjį interesą.

Akcentuotas Temos aktualumas: artėja savivaldos rinkimai ir jie gali „praverti langą“ atstovaujant vietos bendruomenes, NVO. Diskutuota, kad „nevyriausybinininkai“ ne visuomet išnaudoja rinkimus siekdami atskleisti politinių jėgų programų privalumus ir trūkumus, susieti juos su aktualių visos savivaldybės bendruomenių problemų sprendimu. Taip pat, nėra kritikos politinėms kompanijoms, politiniai reklamai.

 

Vietos veiklos grupės „Pagėgių kraštas“ informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *