Stoniškiuose atidengtas paminklinis akmuo tremtinių kančioms atminti

“Sugrįžta paukščiai į namus…“ – į taip  pavadintą Gedulo ir vilties dienos minėjimą birželio 14 d. pavakarę rinkosi Stoniškių krašto žmonės. Data – ypatinga: šiemet sukanka 75 metai, kai prasidėjo masiniai lietuvių trėmimai.

Stoniškių seniūno pareigas laikinai einantis Gintautas Stančaitis papasakojo, kaip prieš porą mėnesių būrys stoniškiečių susirinkę tarėsi, ką prasmingo padarius šiais metais, kurie paskelbti Bendruomenių metais. Taip kilo sumanymas Gedulo ir vilties dienos proga parke atidengti paminklą, skirtą tremtinių kančioms atminti. Netrukus G. Stančaitis aplankė vietinį kalvystės meistrą Nerijų Paleckį – nagingas žmogus sutiko iškalti ant akmens užrašą: „Tremtinių kančioms atminti 2016.“ Šalia akmens – traukinio bėgių imitacija.

Minėjimas tęsėsi Stoniškių kultūros namuose. Žmonių susirinko tiek daug, kad net trūko vietų susėsti.

Kai visi sustoję dainavo Vytauto Kernagio „Baltą paukštį“, vietos mokyklos mokiniai visus apdovanojo pačių padarytais angeliukais, kaip taikaus gyvenimo simboliu. Minėjimas užbaigtas žodžiais: „Gyvenimas – nemirštanti giesmė, jis ir pro skausmą apie laimę šneka…“

Gintautas Stančaitis padėkojo visiems susirinkusiems taip pat Stoniškių, Plaškių, Šilgalių bendruomenėms, Stoniškių pagrindinei mokyklai už pagalbą organizuojant gražų ir prasmingą renginį.

                                                                                                                     Stoniškių bendruomenės informacija ir nuotraukos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *