20-oji vasaros šventė „Šventa Ona – duonos ponia“ Natkiškiuose

Lėšas projektui įgyvendinti skyrė Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija

Nuo pat ryto liepos 22-ąją Natkiškiuose skambėjo muzika ir dainos. Penktadienį būrys moterų susirinkusios Natkiškių parkelyje ėmėsi darbo iš peties: ruošė scenai dekoracijas, rišo ,,ievaro“ puokštes, pynė vainikėlius, kad šventės dieną scena atrodytų nuostabiai ir joms tai pavyko. Nuoširdus ačiū visoms dekoracijų pynėjom.

Šventinė diena prasidėjo jau nuo 11 val., kur šventės šaukliai važinėjo po visą kaimą ir visus  kvietė skubėti į šventę ir prikvietė…. vos tilpome visi. 

 12 val. Natkiškių bendruomenės namuose prasidėjo edukacinė vilnos vėlimo programa ,,Vilna, vilnele, sušildyk mane“, kur susirinkusios moterys galėjo išmokti nusivelti iš spalvotos vilnelės įvairių gražių papuošalų sau. To padaryti jas mokė Pagėgių neįgaliųjų draugijos narė Rasa Baranauskaitė. Nuo 13 valandos veiksmas pradėjo suktis parkelyje: privažiavo prekybininkų, amatininkų ir tautodailininkų: galėjai įsigyti medžio darbų, servetėlių, rankdarbių, papuošalų, odos gaminių, šimtalapio paskanauti ir net sūrių įvairių nusipirkti. Amatininkai, tautodailininkai ir sportininkai buvo pavaišinti lietuvišku plovu, kurį išvirė Natkiškių Zosės Petraitienės pagrindinė mokykla. Ačiū už pagalbą. Šv. Mišių metu giedojo Natkiškių kultūros namų moterų vokalinis ansamblis ,,Gluosnė“ (vadovas Valdas Armonas), pašventinta Šv. Onos duonelė, Ropkojų parapijos klebonas Egidijus Jurgelevičius pasveikino visas Onutes ir palinkėjo gero oro, kuris buvo nuostabus. Po mišių visi šventės dalyviai galėjo paragauti pašventintos duonelės, keptos duonelės, sūrių ir ragauti naminės giros. O scenoje dovanoti savo nuostabų koncertą jau ruošėsi vokalinis ansamblis ,,Inmezzo“. Moterys nustebino visus savo ne tik nuostabiais kūriniais, bet ir nuostabiais balsais. Šurmulys vyko ir tinklinio aikštelėje, kur vyrai varžėsi, norėdami laimėti ir būti pirmais. Vyko smiginio varžybos, o mokyklos stadione savo jėgas išbandė visi, kuriems patinka žaisti krepšinį. Netrūko pramogų ir mažiesiems šventės dalyviams, jie visi buvo laukiami ,,Vaikų pramogų saloje“, kur galėjo piešti, tapyti ant akmenų, lipdyti, pūsti muilo burbulus, žaisti įvairius judrius žaidimus, ieškoti lobio ir jį pasidalinti. Visi liko patenkinti, nes visų laukė nugalėtojų dovanos, kurias parengė švedų organizacija ir Tadas Girčius. Linksmos sportinės varžybos irgi pritraukė didelį būrį norinčių išmėginti savo jėgas vienoje ar kitoje rungtyje. Vyko skylinio rungtis, 5 kg kūjo laikymas, pasagos metimas ir 32 kg. giro atkėlimas. Daugiausia emocijų ir geros nuotaikos visiems suteikė jėgos ir greičio estafetė, kur dalyviai šokinėjo su maišais, vienas kitą vežė karutyje, vaikščiojo parketu. Visi, tiek rimtų varžybų, tiek linksmųjų sportinių varžybų nugalėtojai buvo apdovanoti prizais. Estafetinės komandos nugalėtojams įteiktas saldus prizas.

Labiausiai turbūt laukiama šventės vakarinė dalis, kur galima dar ir pasišokti, kiek jėgos leidžia. „Šiemet 20 – oji vasaros šventė. Lygiai prieš 20 metų, 1997 m. liepos 26 dieną buvo suorganizuota pirmoji vasaros šventė mokyklos stadione. Šioje šventėje buvo paminėtas labai gražus jubiliejus – Natkiškių kultūros namų 50-šimtmetis, pasveikintos Onutės. Šiemet Natkiškių kultūros namai mini jau 70 metų savo gyvavimo datą. Ačiū visiems kultūros darbuotojams ir saviveiklininkams garsinusiems ir iki šiol garsinantiems mūsų Natkiškių kaimelį“ kalbėjo viena iš šventės vedėjų Rasa.

 Šventės atidarymo metu įnešta ir pagerbta Natkiškių seniūnijos vėliava, Natkiškių seniūnė Vilyta Sirtautienė su seniausia Onute, Ona Kesarauskiene uždegė šventinį aukurą, pristatyta pašventina šv. Onos duonelė, kuria buvo vaišinami visi šventėje esantys dalyviai ir žiūrovai. Skambėjo nuostabios eilės apie vasarą, duoną, namus. Savo  dainas dovanojo Natkiškių kultūros namų kvartetas: Rasa, Vilyta, Laimutė ir Valdas, duetai: Asta ir Laimutė, Gileta ir Rasa, solistas Rokas (vadovas Valdas Armonas). Susirinkusius sveikino Natkiškių seniūnė Vilyta Sirtautienė, Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis, Pagėgių kultūros centro direktorė Svetlana Jašinskienė, Ropkojų parapijos klebonas Egidijus Jurgelevičius, Natkiškių bendruomenės pirmininkė Nijolė Irena Dargienė. Svečiams buvo įteikta po pašventintą duonos kepalėlį, kaip pagarbos, darbštumo ir sotumo simbolį. Padėkota visiems, kurie puoselėja ir kuria mūsų kaimo grožį, seniūnijos tvarką ir švarą, kad tik gražūs atsiliepimai pasiekia mūsų ausis apie mus.

 Nepamiršta tradicija pasveikinti mūsų mažųjų kaimo gyventojų: gimusių nuo Oninių iki Oninių. Jų šiemet 7: 3 mergaitės ir 4 berniukai. Juos sveikino seniūnė Vilyta Sirtautienė ir Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis. Tėveliams palinkėta savo vaikams būti širdies dalimi, būti pavyzdžiu savo vaikams ir užauginti juos dorais piliečiais. Didžiausia padėka žinoma skirta šventės rėmėjas už jų gerumą, dosnumą, darbštumą ir aktyvumą. Lai įteikta padėka, gėlės žiedelis ar mažas pašventintos duonos kepalėlis Jums suteikia daug dvasinės energijos ir laimina Jūsų kasdienius darbus.

             Nepamirštos ir šventės kaltininkės – mūsų ,Natkiškių seniūnijos Onutės. Jų turime 15, todėl šventė Oninių dar ilgai vyks mūsų kaime. Onutes sveikino seniūnė Vilyta Sirtautienė, Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis. Onutėms įteikta ir po ,,ievaro“ (varpų ir lauko gėlių) puokštę. Onutės, kurios negalėjo atvykti į šventę bus aplankytos ir pasveikintos. Palinkėta laimės, vilties ir sveikatos. Po visų apdovanojimų prasidėjo linksmoji dalis: koncertavo Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto Smalininkų tradicinė kapela ,,Smalinė“, Natkiškių kultūros namų kvartetas, grupė ,,Du Donatai“ ir estrados dainininkė Irma Jurgelevičiūtė. Šventinį laužą uždegė: Natkiškių seniūnė Vilyta Sirtautienė, Natkiškių kultūros namų meno vadovas Valdas Armonas, Natkiškių bendruomenės pirmininkė Nijolė Irena Dargienė ir  svečiai: Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis bei Ropkojų parapijos klebonas Egidijus Jurgelevičius. Šventę vainikavo įspūdingas fejerverkas, kurį dovanojo Pagėgių savivaldybės administracija.

Šventę finansavo ir Pagėgių savivaldybės administracija. Organizatorių vardu dėkojame visiems šventės rėmėjams: įstaigoms, įmonėms, bendrovėms, verslininkams, ūkininkams, individualiems rėmėjams, informaciniams rėmėjams, pagalbininkams, saviveiklininkams už Jūsų gerumą. Tegul gerumas būna Jūsų angelu ir gyvena kartu su Jumis. Dėkoju žiūrovams už jūsų aktyvumą ir apsilankymą mūsų šventėje. Lauksime visų kitais metais.

Informaciją ir nuotraukas pateikė renginių organizatorė  Rasa Armonienė.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *