Vaikų dienos centro „Vaikams laimingą vaikystę“ veikla

Šilgalių kaimo bendruomenės vaikų dienos centro ,,Vaikams laimingą vaikystę“ veikla vykdoma Stoniškių pagrindinės mokyklos patalpose. Centrą lanko apie 28 vaikai. Veiklų metu yra užtikrinamas maitinimas, organizuojamos įvairios edukacinės programos. Vaikai po pamokų atėję į dienos centrą ruošia namų darbus, dalyvauja ugdomuosiuose užsiėmimuose, žaidžia, sportuoja, daug laiko leidžia gamtoje. Dailės užsiėmimų metu vaikai piešia, aplikuoja, dekupuoja, daro įvairius darbelius iš popieriaus ir gamtinių medžiagų.

Užimtumo metu ugdomi įvairūs socialiniai, gyvenimo įgūdžiai, mokant priimti teisingus sprendimus, spręsti konfliktines situacijas, mokant mąstyti kūrybiškai. Didelis dėmesys skiriamas ugdant bendravimo, bendradarbiavimo, savarankiškumo, atsakomybės, savęs pažinimo įgūdžius.

Rugsėjo 24 dieną vaikų dienos centrą lankantys vaikai vyko į edukacinę kelionę į Vinetu kaimą. Ekskursijos metu vaikučiai susipažino su Amerikos indėnų kultūra ir papročiais, valgė indėnų maistą – tako, dalyvavo būgnų mušimo rituale. Daug sužinojo apie ugnies galias, sudalyvavo ugnies kūrimo ir jos garbinimo apeigose. Taip pat vaikai turėjo galimybę dalyvauti valią ugdančiuose užduotyse, kurias pavyko įveikti ne visiems.

Socialinė pedagogė Laima Bagdonienė

 

     

     

     

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *