Pievinininkai sugrįžo į namus

Saulėtą ir šiltą rugpjūčio 18-osios popietę Plaškių kaimo bendruomenė sulaukė gausaus būrio svečių: į Pievininkų šventę, į savo buvusius namus trumpam sugrįžo senieji gyventojai iš užsienio, iš įvairiausių Lietuvos vietų.

Plaškių kaimo bendruomenė dalyvavo, kaip projekto partneris, su Stoniškių kaimo bendruomene, kai paraišką pagal vietos veiklos grupės ,,Pagėgių kraštas“ vietos plėtros strategiją „VVG „Pagėgių kraštas“ teritorijos vietos plėtros 2016-2023 m. strategija“ priemonę „Regioninių produktų rinkodara ir kūrimas, panaudojant krašto kultūros ir istorijos paveldą“ pateikė Šilgalių kaimo bendruomenė. Projekto vertė 10392,03 Eur. Paramos intensyvumas 95 proc.

Rukų Šv. Antano Paduviečio bažnyčioje klebonas Kazys Žutautas aukojo Šv. Mišias už jau anapilin išėjusius gyventojus, ir dabar Plaškiuose įsikūrusius žmones.

Senojoje Plaškių bažnyčioje šilutiškis Adas Nausėda virkdė gitarą, svečiai galėjo paskambinti tikruoju, unikaliu bažnyčios varpu. Kaip toje dainoje „… eina garsas Prūsų žemėj…“.

Romualdo Vaitkaus (Tauragė) foto darbų parodą „Vizualūs laiškai Plaškiams ir ne tik…“ visą dieną lankė ir ja domėjosi šventės dalyviai ir svečiai.

Šventės atidarymo metu visus sveikino Pagėgių savivaldybės mero pavaduotoja Ligita Kazlauskienė, Plaškių užkardos vadas Vytautas Didžiūnaitis, LR Seimo nario Ričardo Juškos vardu jo padėjėja Gražina Jankauskienė, Stoniškių seniūnas Gintautas Stančaitis, Pagėgių Šv. Kryžiaus bažnyčios klebonas Kazys Žutautas, Pagėgių savivaldybės tarybos narys Edgaras Kuturys.

Bendruomenės pirmininkė Danutė Bardauskienė dovanojo visiems talkininkams, seniesiems gyventojams bitininko Sauliaus Tarasausko išsukto bičių medaus.

Jaunieji plaškiškiai dalyvavo pramogose: foto ir piešimo studijoje su Mėlynąja Fėja, linksminosi ant batuto.

Šaunioji šeimininkė Snieguolė Urbonienė pagamino skanų šiupinį, ūkininkė Dijana Sudeikienė vaišino kafija, smagią nuotaiką dovanojo atlikėjai „Žemaitukai“.

Fotografijų ciklo „Atkėlę laiko vartus“ peržiūra, kuri apėmė Plaškių kaimo bendruomenės 10 metų veiklą, galėjo gėrėtis visi, prisėdę bendruomenės namų patalpose.

Atokvėpio laiku Pagėgių užkardos pareigūnai visus norinčius plukdė pasieniečių kateriu Gėgės upe.

Muzikantas Linas smagiomis dainomis visus kvietė į bendrą šokio sukūrį.

Vakare Ugniai ir Žemei paaukojome bažnyčios sutrešusią medieną, idant nepragaištų atmintis.

Nuoširdžiai dėkojame Plaškių užkardos pareigūnams ir vadui Vytautui Didžiūnaičiui už pagalbą visos šventės metu.

Tariame ačiū informaciniams rėmėjams „Pamariui“; „Šilokarčemai“. www.facebook.com/silutes.naujienos/.

Dėkojame ŽŪKB „Pamario pienas“ už paramą, VVG „Pagėgių kraštas“ administratorei Rasai Stonienei už patarimus, Andriui Kmitui už galimybę naudotis elektra, Astai Andrulienei už įamžintas šventės akimirkas, seniūnaičiui Stasiui Sudeikiui už dovanotą fejerverką, Dijanai Sudeikienei už nuostabias jurginų puokštes, Sonatui Urbonui už pagalbą, pajungiant elektrą, Stoniškių seniūnui Gintautui Stančaičiui, ūkio reikalų specialistei Dalei Lukošienei ir techniniam personalui.

Iki naujų susitikimų, mūsų Pievininkai. Plaškių kaimo bendruomenės informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *