Natkiškių kaimo bendruomenė pradėjo „Duonos kelio“ renginių ciklą

 

SĖJA. ,,DUONOS KELIO PRADŽIA“

Vykdant projektą ,,Natkiškių kaimo bendruomenės iniciatyvos skatinti regioninių produktų kūrimą ir populiarinti Pagėgių krašto gamintojų regioninius produktus“, balandžio mėn. 29 dieną vyko I-ojo etapo renginys: Sėja. ,,Duonos kelio pradžia“.

Renginys vyko Eistraviškių kaime, projekto partnerio, ūkininko Arūno Kriščiūno laukuose.

Natkiškių kultūros namų vaikų ir jaunimo dramos būrelis (vadovė Rasa Armonienė) pristatė literatūrinę kompoziciją ,,Gulk, grūdeli, į žemę!“. Papasakojo apie sėjos tradicijas ir papročius, minė mįsles, porino patarles, pasekė pasaką ,,Javų fėja“. Salos etnokultūros ir informacijos centro Usėnų seniūnijos Kiemo lėlių teatras (vadovė Jūratė Daugalienė), pristatė nuotaikingą ir linksmą spektaklį ,,Kaip Morkus po peklą daužės“. Gerą nuotaiką, smagią dainą su šokiais dovanojo Natkiškių kultūros namų kaimo kapela ,,Vaivorykštė“ (vadovas Valdas Armonas). Pabudinus ir sujudinus žemę, galima ir sėją pradėti. Buvo pristatyta sėja senovėje. Visi norintys, galėjo pamėginti įberti grūdą į žemę, o įbėrus ir užakėti. Ačiū Svajūnui Rimkui ir visiems pabandžiusiems atlikti tą darbą. Už kviečių sėklą dėkojame Egidijui Žabauskui.  Dalyvavęs renginyje ūkininkas Arūnas Kriščiūnas pristatė savo techniką ir parodė kaip sėja vyksta šiuo laikmečiu.

Po atliktų sunkių, bet malonių darbų, galima ir pasistiprinti….

Visus pasveikino bendruomenės pirmininkė Nida Bušniauskienė, padėkos žodį tarė seniūnė Vilyta Sirtautienė.

Dėkojame visiems artistams, muzikantams ir  dainininkams.  Už pagalbą organizuojant renginį dėkojame Natkiškių seniūnijai, bendruomenės pirmininkei,  visiems padėjusiems,  prisidėjusiems prie renginio priemonėmis, darbais ir žiūrovams atvykusiems į šventę.

 

Renginių organizatorė Rasa Armonienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *