Bičiulystė jėga!

Teigiamos žmonių gyvenimo būdo pokyčių tendencijos džiugina ir įkvepia. Viena iš tokių sričių – mėgėjiška bitininkystė. Vis daugiau šeimų bitininkauja. Bėgdami nuo gyvenimo tempo ramybę kai atranda bityne, kurio dūzgesys leidžia užmiršti kitus gyvenimo rūpesčius. Kai susitinka du žmonės turintys bičių, visos kitos pokalbių temos tampa neaktualios. Noras bičiuliautis, dalintis patirtimi, mintimis – didžiulis!                  

Kaip ir kiekviena veiklos sritis, bitininkystė reikalauja nuolatinio mokymosi, žinių atnaujinimo ir disciplinos. Šioje srityje taip pat keičiasi metodai, atsiranda naujos technologijos. O kur dar filosofija, medicininiai ir probleminiai aspektai. Bitininkystei neabejingos VVG susitelkė į komandą ir parengė bendrą tarptautinį projektą, kuriuo tikisi suteikti progų bitininkams susitikti, pasidalinti patirtimi, pažiūrėti kuo gyvena kitų regionų ir šalių bitininkai, pasimokyti ne tik bitininkystės, bet ir rinkodaros bei pardavimo gudrybių Vietos veiklos grupės „Pagėgių kraštas“ įgyvendinamame tarptautinio bendradarbiavimo projekte Nr. 44TT-KT-18-4-04904-PR001 ,,Bitės – Medus – Žmonės“. Projektas įgyvendinamas 2019-2020 metais, kartu su Lazdijų VVG, Irnalinos VVG,  Rietavo miesto VVG, Latvijos ir Moldovos partneriais.

Pirmajame pavasarį prasidėjusio projekto etape Pagėgiuose buvo organizuojama konferencija, kur susirinko daugybė bendraminčių.

Antrasis renginys vyko Ignalinoje. Bičiuliai iš Lietuvos (Pagėgių, Lazdijų) ir Latvijos (Daugpilis, Kandava, Saldus, Preili) mėgavosi turtinga programa, smagia draugija ir puikiu oru dalyvaudami Medkopio pabaigos šventėje Stripeikiuose 🐝, lankė bitynus, kitus objektus, susijusius su bitininkyste ir jos tradicijomis. Mėgavosi turtinga programa, smagia draugija ir puikiu oru. Per tris viešnagės dienas spėjome beveik viską: unikalioje šventėje padalyvauti, vietinių žuvelių paragauti, su „Čiulbute“ liaudiškų šokių sušokti, ant Ladakalnio užkopti ir net baidarėmis praplaukti! Tikri šaunuoliai tie mūsų Bičiuliai! 😉

Žiemą, kol bitės ilsisi, bitininkai gali ruoštis naujam sezonui. Metų pabaigoje pradėsime organizuoti seminarus, kurie vyks pas visus projekto partnerius Lietuvoje – Pagėgiuose, Lazdijuose ir Ignalinoje. Planuojame pakviesti įdomių lektorių ir aptarti aktualiausias temas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *