Žolinės Žukuose –,,Čia gimėm ir augom‘‘

„Lėšas projektui įgyvendinti skyrė Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija“

Šventės pavadinimas ,, Čia gimėm ir augom‘‘ ne šiaip sau. Šie metai tai penkioliktieji jubiliejiniai metai, kai Žukuose pradėta švęsti Žolinės šventė. Pirmieji šventės organizatoriai buvo tuo metu Pagėgių sav. meru dirbęs K. Komskis ir buvęs Vilkyškių seniūnas, dabar Pagėgių sav. vicemeras S. Stonys. Per tuos penkiolika metų šventė bujojo, gražėjo ir tapo tradicine kaimo švente. Į šventes kasmet buvo kviečiami iš kaimo išvykę žukiečiai, kurie buvo gimę ar kitaip susiję su kaimo istorija. Tiesiog Žolinės tapo ir kraštiečių susibėgimo švente.

Per tuos metus stengėmės parodyti savo saviveiklininkus, nors neturim nei kultūros namų, nei meno vadovo. Pirmųjų švenčių metu bendruomenės nariai koncertuodavo parodijuodami žymius estrados dainininkus, programą atlikdavo ir sukurtas moterų ansamblis, rodytas spektaklis ,,Kaimo vestuvės‘‘, surežisuotas bendruomenės narės N. Kinderienės pagal K. Ostrausko dramą ,,Jūratė ir Kąstytis‘‘. Šventėms tobulėjant dalyviai klausėsi Hiperbolės, Pikaso, Aliukų, Patrulių, Klarko, Dūmo, Nerijos, Šilutės ,,Karčiamos‘‘, Skaudvilės, Natkiškių kaimo kapelų ir kitų atlikėjų. Už tai mes esame labai dėkingi K. Komskiui, kuris finansuodavo muzikinę švenčių dalį.

Mūsų kaimo šventė visada prasideda sportinėmis varžybomis į kurias yra kviečiami kaimyninių seniūnijų sportininkai. Nors mūsų kaimas nedidelis ir įsikūręs tarp miškų, bet galim pasidžiaugti kad turime nemažai jaunų sportuojančių žmonių, kurie dalyvauja ne tik kaimo šventėse, bet yra kviečiami ir savivaldybės mastu organizuojamose sporto šventėse. Sportininkai apdovanoti medaliais ir taurėmis.

Šiais metais šventės atidarymą įprasmino Reginos Pilkionienės atliekamos dainos. Šventėje dalyvavo sav. meras V. Komskis, vicemeras S. Stonys seniūnas D. Jurkšaitis. Šventės metu buvo pagerbti garbingo amžiaus sulaukę žukiečiai, tai Z. Majoravičienė ir O. Bybartienė sulaukusios 85metus ir I. Krapavickienė-80 metų, kuri visą savo darbinę veiklą atidavė Žukų kaimo mokyklai. Buvo pasveikinti naujagimiai ir jų tėveliai, o jų šiais metais buvo net penkios poros.

Šventės dalyviai skanavo iš naujo derliaus iškeptos duonelės, ūkininkių pagaminto sūrio, ant laužo išvirto šiupinio.

Prie šventės prisidėjo ir Žukų medžiotojų būrelis, kuris įjungė šventės dalyvius į sportines varžybas ir kitus žaidimus, vaišino medžiotojiška sriuba.

Į šventę buvo pakviesti ir smulkieji verslininkai, kurie atsivežė savo pagamintą produkciją ir ja prekiavo.

Šventėje koncertavo iš Šakių atvykęs ,,Mamų ir dukrų‘‘ kvartetas, jaunimo grupė ,,Lotus‘‘.

Šventės pabaigoje buvo uždegtas pačių sukrautas laužas, kurio ugnies liepsna ir žiežirbos skleidė šventės šilumą ir bendrumą tarp šventėn susirinkusių kartų, o skrendančios žiežirbos tai kvietimas susitikti ir sekančiais metais.

Žukų kaimo bendruomenės pirmininkė Anastazija Kubilienė

Nuotraukų autorė Asta Andrulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *