Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazija teikė paraišką pagal Vietos veiklos grupės ,,Pagėgių kraštas“ VPS priemonę , Neformalaus ugdymo gerinimas ir vaikų bei jaunimo vaidmens didinimas mažinant socialinę atskirtį“ Paraiška teikta kartu su partneriais – Pagėgių savivaldybės administracija, kuri prie projekto prisideda 5 proc. piniginėmis lėšomis ir Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazija. Mokytojai savanorišku darbu prisideda prie veiklų vykdymo ir vaikų vasaros stovyklos koordinavimo.
Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazija 2019 m. birželio mėnesį įgyvendino trijų dienų projektą „Gamtos vaikai“, kurio tikslas – ugdyti vaikų ir jaunimo socialines kompetencijas per menines, sportines ir saviraiškos veiklas įtraukiant į vietos bendruomenės organizavimą. Šiuo projektu buvo siekiama ugdyti meilę ir pagarbą gamtai, tobulinti bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, padėti vaikams atrasti gyvenimo vertybes ir atkleisti savo talentus, ugdyti pilietinę atsakomybę ir pareigą.Projekto trukmė- 24 mėn.
Birželio 3-5 dienomis 45 mokiniai stovyklavo Mociškiuose. Pirmoji diena prasidėjo buitiniais rūpesčiais – įsikūrimu. Po stovyklos atidarymo laukė atsakingas darbas grupėse – stovyklos taisyklių, kurios padėtų palaikyti tvarką, rasti bendrą kalbą ir skatintų prisiimti atsakomybę už savo elgesį, kūrimas ir pristatymas. Vėliau mokiniai aktyviai sportavo ir žaidė gamtoje. Vienus įtraukė linksmasis futbolas, kitus sudomino tinklinio ir smiginio varžybos. Stovyklautojams didžiausią įspūdį paliko naktinis žygis „Siauruko beieškant“, diskoteka ir vakarojimas prie laužo.
Birželio 4 dieną laukė ilga kelionė į Anykščių kraštą. Jos programa įvairi: pažintinė kelionė siauruku, apsilankymas Arklio muziejuje ir rašytojo Jono Biliūno tėviškėje. Vaikai sužinojo, kad siaurukas – taip visų meiliai vadinamas Aukštaitijos siaurasis geležinkelis – skaičiuoja antrąjį šimtmetį. Jis pradėjo veikti 1899 metais. Siauruko geležinkelio muziejaus eksponatai ypač sudomino berniukus.Vieninteliame Pabaltijo šalyse Arklio muziejuje, įsikūrusiame Niūronių kaime, mokiniai susipažino su arklio evoliucija, sužinojo, kaip vadinamos arklio kūno dalys, domėjosi lietuviškomis arklių veislėmis – žemaitukais ir Lietuvos sunkiaisiais. Vaikų dėmesį atkreipė dantų muliažai, kurie priminė seną patarlę: „Dovanotam arkliui į dantis nežiūri“. Veterinarijos stenduose eksponuojamos arklio gydymo ir priežiūros priemonės, įrankiai, kuriais žiūrimas arklio sukandimas, tikrinamos kanopos. Aišku, muziejus neįsivaizduojamas be gyvų „eksponatų“ – arklių, tad mokiniai galėjo pasivažinėti, pajodinėti ar tiesiog paglostyti šį išmintingą ir gražų gyvūną.Vėliau stovyklautojai apsilankė garsaus rašytojo Jono Biliūno tėviškėje Niūronyse, apžiūrėjo gimtą jį namą-muziejų. Mokiniai sužinojo, kokie tikri nutikimai įkvėpė prozininką parašyti visų žinomas noveles „Kliudžiau“, „Brisiaus galas“, išgirdo įdomių faktų apie iškilią asmenybę, kurių nerasi literatūros vadovėlyje.
Birželio 5 dieną stovyklos dalyviai leidosi į ekologinį žygį baidarėmis Jūros upe.Mokiniai ne tik smagiai pramogavo, bet derino malonumą su prasmingu darbu: tvarkė pakrantes. Ekologinis žygis pareikalavo fizinės ištvermės ir jėgų, tačiau vaikai didžiavosi prisidėję prie švaresnės ir saugesnės gimtojo krašto aplinkos. Stovyklos uždaryme dažnas dalyvis minėjo, kad laikas čia prabėgo nepastebimai, nes nebuvo kada nuobodžiauti, kiekvienas jautėsi svarbus ir reikalingas.
Projekto vadovė Aida Šimkaitienė