Vietos projektas „Gamtos vaikai“

Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazija 2020 m. birželio mėnesį įgyvendino trijų dienų projektą „Gamtos vaikai“, kurio tikslas – ugdyti vaikų ir jaunimo socialines kompetencijas per menines, sportines ir saviraiškos veiklas įtraukiant į vietos bendruomenės organizavimą. Šiuo projektu buvo siekiama ugdyti meilę ir pagarbą gamtai, tobulinti bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, padėti vaikams atrasti gyvenimo vertybes ir atskleisti savo talentus, ugdyti pilietinę atsakomybę ir pareigą.

Birželio 9 – 11 dienomis 50 dalyvių stovyklavo kaimo turizmo sodyboje „Mociškių palivarkas“. Pirmoji diena prasidėjo buitiniais rūpesčiais – įsikūrimu. Po stovyklos atidarymo laukė atsakingas darbas grupėse – stovyklos taisyklių, kurios padėtų palaikyti tvarką, rasti bendrą kalbą ir skatintų prisiimti atsakomybę už savo elgesį, kūrimas ir pristatymas. Taisyklėse vaikai akcentavo draugiškumą, pagarbą vadovams ir draugams, kultūringą kalbą, gamtos tausojimą, pozityvumą. Vėliau mokiniai aktyviai sportavo ir žaidė gamtoje, piešė. Vienus įtraukė linksmasis futbolas, kitus sudomino tinklinio ir smiginio varžybos, o orientacinio sporto užsiėmimų metu vaikai išmoko orientuotis vietovėje naudodamiesi žemėlapiu, atliko įvairias užduotis. Stovyklautojams didžiausią įspūdį paliko naktinis žygis. Jo metu mokiniai apžiūrėjo Antrojo pasaulinio karo įtvirtinimus (apkasus), aplankė J. Bobrovskio žmonos Johanos Budrus tėvų sodybą.

Birželio 10 dieną buvo suorganizuota išvyka į Klaipėdą. Pirmiausia mokiniai apsilankė Lietuvos jūrų muziejuje ir delfinariume.Vaikus nustebino, kad muziejus turi sukaupęs daugiau kaip 88 tūkstančius eksponatų: moliuskų kriauklių, koralų, vėžiagyvių, jūrų paukščių, žuvų ir žinduolių. Visiems didelį įspūdį paliko akvariumų sistema, sudaryta net iš 24 akvariumų, kuriuose pristatomos gėlavandenė, Baltijos, Šiaurės ir tropinių jūrų ekosistemos. Suformuotame 18 m tunelyje kiekvienas pasijuto tarsi po vandeniu ir stebėjo įspūdingus jūrų gyvius iš apačios. Stovyklautojus maloniai nustebino ir sužavėjo delfinų ir jūrų liūtų pasirodymai. Vėliau mokiniai susipažino su Kuršių nerijos pusiasalio geografija, trumpa istorija, pajūrio kopų augalais ir jų prisitaikymu taupyti vandenį. Stovyklautojai pabraidė Baltijos jūroje, panagrinėjo jūros žaliadumblius ir rudadumblius, rado net keletą fosilijų. Kelionė visus praturtino žiniomis, įspūdingais vaizdais ir neišdildomais įspūdžiais.

Birželio 11 dieną stovyklos dalyviai leidosi į žygį baidarėmis Jūros upe. Teko prisiminti saugaus elgesio taisykles ir jų laikytis, patikrinti savo fizinę ištvermę. Vaikai plaukdami grožėjosi nuostabia gamta, augmenijos įvairove. Grįžę į stovyklavietę dar ilgai dalijosi patirtomis emocijomis. Stovyklos uždaryme dažnas dalyvis minėjo, kad laikas čia prabėgo nepastebimai, nes nebuvo kada nuobodžiauti, kiekvienas jautėsi svarbus ir reikalingas. Mokiniai padėkojo vieni kitiems už puikiai praleistą laiką, palinkėjo turiningų vasaros atostogų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *