Vėl šėlo „Spalvoti vėjai“

Skaičiuojant jau beveik paskutines vasaros dienas (rugpjūčio 17-19 d.) Natkiškių kaimo ir Natkiškių Zosės Petraitienės pagrindinės mokyklos bendruomenės įgyvendino vietos projekto „Spalvotų vėjų vasara“ tęsinį. 2019 m. išsiskirdami sakėme: „Spalvotų vėjų vasara“  nesibaigė – vėl susitiksim, tik jau  kitą vasarą, gal kitu laiku, bet vėl toje pačioje vietoje… Vėl siaus vasaros vėjai, tik spalva jų  bus kita, o ir mes  dar labiau paūgėję.Stovyklavome nuostabioje aplinkoje –  kaimo ir turizmo sodyboje ,,Mociškių palivarkas“. Čia   vaikų laukė jaukūs kambariai, saugi aplinka, puikus maistas ir įvairios veiklos.

Pirmoji diena – „Geltonadienis“. Stovyklautojai papuošė stovyklavietę geltonais vėjo malūnėliais, balionais, burtų keliu pasiskirstė į tris grupes, išsirinko grupės vadovą.Mūsų teritorijoje, žolėse, gulėjo nukritę obuoliai, todėl greit suorganizavome savanorišką akciją „Ištiesk pagalbos ranką“. Surinktus vaisius nuvežėme į mišką žvėreliams.

 Vėliau  dalyvavome edukaciniame užsiėmime, kurio metu Sigitas ir Rasa Stoniai papasakojo daug įdomių faktų apie bites ir medų,  pavaišino medumi, iš vaško pasigaminome po  žvakutę. Su šaukštu kabindami medų, dažnai nė nesusimąstome, o ir nežinome, kokį didelį darbą tenka atlikti bitėms. Tam, kad pagamintų pusę kilogramo medaus, jos turi surinkti nektaro iš 200 milijonų žiedų. Vienos „išvykos“ metu bitė aplanko nuo 50 iki 100 žydinčių augalų, gali įveikti iki 10 km siekiančius atstumus, o jos greitis siekia net 20 km/h.

Po vakarienės vyko maudynės kubile, vanojomės pirtyje. Pirtis ne tik malonumas, bet ir gėris mūsų kūnui. O šalia skambanti muzika kvietė į diskoteką.

Išaušus „Mėlyniadieniui“  išvykome į Molėtų kraštą. Kelionės metu grožėjomės kalvotu reljefu, ežerais ir miškais. Pagrindinis kelionės tikslas–Molėtų etnokosmologijos muziejus, įkurtas 1990 m. pavasario pradžioje. Sužinojome, kad  jis tapo pirmu ir vieninteliu tokio pobūdžio muziejumi pasaulyje. Muziejaus esmė – žmogaus ir žmonijos ryšys su kosminiu pasauliu, jo atspindys ir pasireiškimastautos gyvenimo tradicijose, moksle, mene, filosofijoje ir kitur.  Čia aplankėme ekspozicinę galeriją, įrengtą kalno šlaite, palietėme meteoritą. Pasikėlę į 30 m. aukštyje esančią apžvalgos aikštelę, grožėjomės Aukštaitijos apylinkėmis.

Paskutinė stovyklavimo diena –„Baltadienis“. Į svečius atvyko jauna savanorė (buvusi mūsų mokyklos mokinė) Greta Bušniauskaitė. Ji sakė, jog savanoriškas darbas stovykloje – tai puiki galimybė išbandyti save, daug ko išmokti ir sužinoti, įgyti vertingos praktikos, tobulėti, pasisemti jėgų, įdomiai praleisti laiką su vietos bendruomenės nariais.Ji kartu su fizinio lavinimo mokytoju pakvietė visus smagiai praleisti laiką gamtoje žaidžiant įvairius sportinius žaidimus, varžantis tarpusavyje.

Mus aplankė ir visuomenės sveikatos centro priežiūros specialistė, kuri priminė, kaip saugotis nuo Koronoviruso. Ji akcentavo, jog kalbant apie efektyvią apsaugą nuo virusų labai svarbus žmonių sąmoningumas ir atsakomybė. Išskiriami keli aspektai, kurie yra reikšmingi apsaugai nuo įvairių virusų.

Stovyklos metu buvo puoselėjamos vertybės: sąžiningumas, kūrybingumas, energingumas, bendruomeniškumas, žingeidumas.

Dėkojame mokytojams, Natkiškių kaimo bendruomenės pirmininkei Nidai Bušniauskienei, Mociškių palivarko sodybos šeimininkams S. ir R. Stoniams, savanorei Gretai Bušniauskaitei, mokinių tėveliams už sudarytą galimybę įgyvendinti projektą ir patirti nepamirštamų akimirkų.

Natkiškių kaimo bendruomenės ir Natkiškių Zosės Petraitienės pagrindinės mokyklos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *