Šventė Kentriuose „Duona kasdieninė“

Žalioj kelionėj, saulelę liesdama, išplaukia mūsų duona

Į jaukią kasdienybę  – nepailsdama…“ (Liet. l.d.)

Kentrių kaimo bendruomenė , kartu su partneriais Pagėgių savivaldybės Panemunės bendruomene ir Piktupėnų bendruomene 2018 m. pateikė paraišką pagal vietos veiklos grupės ,,Pagėgių kraštas“ vietos plėtros strategiją „VVG „Pagėgių kraštas“ teritorijos vietos plėtros 2016-2023 m. strategija“ priemonę „Regioninių produktų rinkodara ir kūrimas panaudojant krašto kultūros ir istorijos paveldą“.

Projekto vertė 10392,03 Eur. Paramos intensyvumas 95 proc.

Šiemet Kentriams sukako 310 metų nuo paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose. Per lygumas nuaidėjo puiki liaudies daina, atliekama pagėgiškės Reginos Pilkionienės, o gyventojai bėrė žemes, laistė naująjį – Atminimo ažuoliuką. Ąžuolų alėjoje lapais šlama 55 ąžuolai, kuriuos vainikuoja Akmenų mandala. Tai pačių kentriškių sukurtas grožis.

Senųjų darbų įrankių paroda prie edukacinės programos „Duona kasdieninė“ sutraukė būrį smalsuolių. Aikštėje buvo sustatyti tikri senieji darbo įrankiai, kuriais mūsų seneliai duoną ruošė nuo lauko iki stalo. Vaikai visą vakarą neatsitraukė – spragilais buvo iškulti visi rugių pėdai.

Organizatoriai dėkojo būriui talkininkų: Danai Burmij, Laimai Pukelienei, Juozui Stūronui, Augenijai Zongailienei.

Atminimo dovanėlėmis buvo apdovanoti abiturientas Tomas Stumbra, absolventai: Ingrida Strumbraitė, Neringa Dambinskaitė, Amanda Šneideraitytė, Rokas Macijauskas, būsimieji ikimokyklinukai: Gustas Stanaitis, Adrijana Šneideraitytė  ir pirmokėliai: Urtė Vidraitė, Gabrielė Grublytė. Neužmiršti ir vyriausi kaimo gyventojai Ieva Dirškaitė ir Bronius Petrošius.

Šventės proga susirinkusius pasveikino Pagėgių savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Mažutienė, Pagėgių seniūnas Dainius Maciukevičius. Simboliniais duonos kepalėliais buvo apdovanotos ir buvusios Kentrių kaimo bendruomenės pirmininkės – Virginija Kubilienė, Renutė-Ona Andrijauskienė.

Su didele humoro doze visus linksmino atlikėja Vilija

Iki pat pusiaunakčio tęsėsi šventė, liepsnojant šventiniam laužui, smagias dainas dainavo šeimyninis Livetos ir Petro Kazlauskų duetas su dukra Ingrida.

Mūsų kasdieniniai darbai, santykiai – tai irgi duona, šioje šventėje lietuviška duonelė sujungė visus: ir didelius, ir mažus.

Kentrių bendruomenės informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *