Projektinių darbų tęsimas „Kartų stovykla“

sadm-zukai-logo

Tęsiant projekto „Bendruomenės veiklos stiprinimas Žukuose“ teikto Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai pagal priemonę „Bendruomeninės veiklos stiprinimo projektų finansavimo 2016 metais“ vyko penkių dienų ,,Kartų stovykla‘‘ Mociškių kaime. Visos penkios dienos buvo suplanuotos įdomia veikla. Pirmą stovyklos dieną atvyko lektorė, kuri vedė sveikos mitybos pamokas, supažindino su žolelėmis jų vartojimo ypatybėmis išmokė pasidaryti vantas pirčiai ir su savo padarytomis vantomis pėrėmės pirtyje.

Sekančią dieną vėlėm vilną. Dalyvės norėjo nusivelti visko. Vienos vėlė tapkes, kitos, kurios prie vilnos prisilietė pirmą kartą, nusivėlė muilines, sages, bandė nusivelti pirčiai kepures. Kiekviena džiaugėsi savo pasidarytu gaminiu ir planavo išmoktas vėlimo pamokas pratęsti namuose.

Sekanti diena pakvipo nuostabiu vaško kvapu. Jos kvapas priminė Velykas kai marginami margučiai. Buvo išdalintos darbo priemonės – ištirpintas vaškas ir adatėlė. Lektorė papasakojo apie marginimo ypatumus, raštų įvairove jos kilmę. Moterys, kurios dažė margučius ne pirmą kartą dirbo tvirtai, tos kurioms tai pirmas kartas jaudinosi, brūkšneliai buvo nevienodi rankos nebuvo greitos, bet palaipsniui aprimo, judesiai pasidarė ramesni ir margutis pildėsi lygiais brūkšneliais.

Kiekvienas dalyvis gavo susipažinti prisiliesti ir prie žvakių liejimo istorijos bei gaminimo. Visos turėjo pasitvarkyti žvakelės formas įpilti karšto vaško į turimas formeles ir laukti rezultato. Kiekviena dalyvė pasidarė po vieną, o kuri buvo greitesnė pasidarė ir antrą žvakelę.

Stovyklą užbaigėme kelione į Šakių rajono Lekėčių bendruomenę su edukacine šakočio kepimo programa. Buvome supažindinti su tradiciniu šakočio kepimu specialioje krosnyje, kaip tai darydavo mūsų senoliai. Lekėčiuose ragavome ir kitų tradicinių to krašto patiekalų. Bendruomenės nariai papasakojo apie savo veiklą, jos problemas ir pasiektus rezultatus. Grįždami užsukome ir aplankėme ir Šakių rajone atgaivintus Gelgaudiškio ir Zyplių dvarus.

Rašant projektą viena iš sąlygų, prisidėti ne mažiau kaip 10 proc. savo piniginėmis lėšomis, kurios projekte sudaro 1 076,60euro. Dėkojame Pagėgių savivaldybės administracijai, kuri ir skiria šią sumą mūsų projekto kofinansavimui

Žukų kaimo bendruomenės pirmininkė                   Anastazija Kubilienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *