Projektas ,,Vaikams – laimingą vaikystę“

Šilgalių kaimo bendruomenė 2017 metais gavo finansavimą iš valstybės biudžeto, vykdydama Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos projektą, skirtą naujai įsteigtų vaikų dienos centrų veiklai.

Šilgalių daugiafunkcinio centro patalpose įsikūrusį vaikų dienos centrą 2017 metais lankė 15 vaikų (iš 10 šeimų).

Vaikai po pamokų ateina į dienos centrą, dalyvauja ugdomuosiuose užsiėmimuose, žaidžia, norintys ruošia pamokas.  Dienos centre vaikai pamaitinami, propoguojama sveika gyvensena, fizinis aktyvumas, meilė gamtai.

Lankydamiesi Vaikų dienos centre vaikai sulaukia pozityvaus suaugusiųjų dėmesio. Pagrindinė darbo su vaiku sąlyga yra santykio užmezgimas ir stiprinimas. Santykiui užmegzti viena iš palankiausių veiklų yra individualūs užsiėmimai, pokalbiai, pagalba ruošiant namų darbus. Darbuotojai teikia socialinių ir gyvenimo įgūdžių ugdymo, sociokultūrines ir kitas su vaiko ugdymu, jo teisių apsauga, integracija į šeimą, visuomenę susijusias paslaugas (socialinių, higienos įpročių formavimas, pagalba ruošiant pamokas ).  Esant poreikiui, atliekamas individualus darbas su tėvais. Dienos centre siekiama išugdyti kuo tvirtesnius socialinius, bendravimo įgūdžius. Kadangi vaikai centre jaučiasi gerai, jie labai greitai įsitraukia į įvairias darbuotojų siūlomas veiklas. Ugdymas dienos centre vyksta siūlant įvairiausius užsiėmimus, kurių metų vaikai mokosi bendrauti, buitinių įgūdžių, savarankiškumo, atsakomybės, atskleisti asmeninius gebėjimus.  Be muzikos, šokio, piešimo, dailės, darbelių gaminimo, įgyvendinamos ir tokios socialinės edukacinės programos kaip įvairios išvykos ir žygiai, sportinės varžybos, dalyvauja ir vasarą organizuojamose stovyklose. Minimos tradicinės metų šventės – surengta advento popietė, antrą Kalėdų dieną vaikai vaidino, dainavo, bendravo su Kalėdų seneliais. Projektas bus tęsiamas ir 2018 metais.

Informaciją ir nuotraukas pateikė Šilgalių kaimo bendruomenė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *