Moliūgų – žibintų šventė Stoniškiuose

Stoniškių kaimo bendruomenė spalio 28 d. nepabūgusi ypač darganoto ir subjurusio oro  visus kvietė į moliūgų – žibintų šventę.

Moliūgus savo darže auginame beveik kiekvienas ir dažnai džiaugiamės, kokie dideli ir gražūs jie užauga, na o stoniškiečiai nutarė sueiti draugėn ir pasidžaiugti ne tik moliūgo grožiu ir didumu , bet ir pasidalinti savo gebėjimu iš šios daržovės pagaminti įspūdingus žibintus.

Kada yra didelis noras, blogas oras visiškai ne kliūtis.Seniūnijos pastatytoje palapinėje vyko moliūgų – žibintų dirbtuvės, sužinojome,  iš  kur ir kodėl atėjo tokia tradicija būtent iš moliūgo daryti žibintus  ir kodėl reikia juos įžiebti, žaidėme  žaidimus, vyrai varžėsi ištvermės rungtyje –kas ilgiau išlaikys moliūgą ištiestomis rankomis, vaišinomės kvapnia moliūgų sriuba. Šventėje dalyvavo netgi ragana, kuri skridusi pro šalį ir pamačiusi daug gerai nusiteikusių žmonių, nutūpė mūsų  seniūnijos parkelyje.

Vyko didžiausio ir originaliausio moliūgo –žibinto rinkimai, tačiau nugalėtojo vardo buvo verti visi šventės dalyviai. Kiekvienas žibintas spinduliavo didžiule meile ir skleidė ypatingą šviesą ir šilumą.

Stoniškių bendruomenės informacija ir nuotraukos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *