Lumpėnuose visus sušildė vasaros šventė

Lumpėnų kaimo bendruomenė, kartu su Natkiškių ir Bitėnų kaimų bendruomenėmis, vykdė projektą „Lumpėnų, Natkiškių ir Bitėnų kaimų tradicijų puoselėjimas, panaudojant krašto kultūros ir istorijos paveldą“. Paraišką pagal vietos veiklos grupės ,,Pagėgių kraštas“ vietos plėtros strategiją „VVG „Pagėgių kraštas“ teritorijos vietos plėtros 2016-2023 m. strategija“ priemonę „Regioninių produktų rinkodara ir kūrimas, panaudojant krašto kultūros ir istorijos paveldą“ pateikė Lumpėnų kaimo bendruomenė. Bendra projekto vertė 10392,03 Eur. Paramos intensyvumas 95 proc.

Projekto veiklos buvo išdėstytos trimis etapais: Natkiškių kaimo bendruomenės renginys „Šventa Ona-duonos ponia“ liepos mėnesį, Bitėnų bendruomenės renginys „Gandrai išskrenda tyliai“ rugpjūčio mėnesį, ir Lumpėnų kaimo bendruomenės renginys „Pieno lašas“.

Lumpėnų kaimo bendruomenės renginys vyko rugpjūčio 2 d., jis sukvietė visus į šventę pavadintą „ Pieno lašo kelias“.

Tuo pačiu pavadinimu šventės svečius intrigavo ir edukacinis užsiėmimas, kuriame ūkininkas, Pagėgių savivaldybės tarybos narys Remigijus Kelneris kvietė visus norinčius pakeliauti pieno lašo keliu – nuo bidonėlio balto pieno iki geltonos grietinės, skanaus pieno kokteilio ir gardaus sūrio. Senų pieno rakandų ekspozicija susilaukė didelio dėmesio, kadangi visi prietaisai veikė, ir norintieji galėjo juos išbandyti. Čia pat kaimo gaspadinės gamino šviežią varškę, spaudė iš jos sūrį.

Šventę pagerbę ir nuoširdžiai pasveikinę lumpėniškius Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius ir administracijos direktorė Jūratė Mažutienė, vedini seniūnės, spaudė ranką naujiems Lumpėnų seniūnijos gyventojams, šiemet gimusiems mažylių tėvams. Neužmiršti liko ir garbingų jubiliejinių sukakčių sulaukę Lumpėnų seniūnijos gyventojai. O pieno mintį tęsiant, prie scenos išsirikiavo senesnių laikų fermų melžėjos, jos pasidalino mintimis apie savo sunkų darbą, joms buvo įteiktos prisiminimo dovanėlės.

Tradiciškai susirungusius sportinėse varžybose Pagėgių sporto ir turizmo centro vardu sveikino Remigijus Špečkauskas. Prieš šventę dviratukais lenktyniavusius mažuosius lumpėniškius seniūnė apdalino medaliais ir ledais. Be dėmesingosios seniūnės dovanų neliko ir greičiausiai sviestą sumušęs, ilgiausiai sūrį išlaikiusieji, taikliai užrištomis akimis puodynes daužiusieji.

Netrūko pramogų ir linksmybių, renginio nuotaika buvo smagi. Nuo scenos buvo padėkota nuolatiniams šventės talkininkams, rėmėjams. Nuostabu buvo žiūrėti į mokyklos vaikus, kurie šoko ir dainavo, nuostabu buvo klausyti saviškių lumpėniškių dainininkių, „Lumpelės“ kaimo kapelos dainų ir muzikavimo. Todėl juos pakeitę šalies šou pasaulio atstovai galėjo tik mėgautis jau sukurta ir paruošta jaukumo ir malonios lumpėniškių ir jų svečių draugijos dvasia.

Straipsnį parengė Ingrida Jokšienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *