Kaimo bendruomenė „Lumpėnų strazdas“ įgyvendino vietos projektą

 

Kaimo bendruomenė „Lumpėnų strazdas“ įgyvendino vietos projektą „Kaimo bendruomenės „Lumpėnų strazdas“ iniciatyvos populiarinant vietos gamintojų regioninius produktus“ (projekto Nr. PAGĖ-LEADER-6B-V-10-8-2022 /42VS-PV-22-1-03400-PR001), kurio tikslas – skatinti Pagėgių krašto gyventojus domėtis vietos gamtos išteklių panaudojimo galimybėmis ir kurti produkcijos realizavimo galimybes vietos regioninių produktų gamintojams. Projektas finansuotas VVG „Pagėgių kraštas“ vietos plėtros strategijos lėšomis. Skirta paramos suma – 9 863,00 Eur.

Projekto įgyvendinimo metu buvo suorganizuotos dvi dviejų dalių edukacinės programos – „Šeivamedžio žiedų vertė ir nauda“ (lauko edukacija 2022 m. birželio 18 d. ir seminaras liepos 29 d.) ir „Tradicinio sūrio gamyba ir degustacija“ (lauko edukacija 2022 m. liepos 28 d. ir seminaras liepos 29 d.) bei baigiamasis projekto renginys „Lumpėnų vasaros šventė 2022“.

Baigiamasis projekto renginys liepos paskutinį penktadienį sukvietė gausų būrį dalyvių. Lumpėnų seniūnijos gyventojai ir svečiai džiaugėsi vieni kitais, vasara ir jos puikiu saulėtu oru tradicinėje šventėje. Šventę pradėjo taip pat šaunia tradicija tapusios edukacijos, kurios jau nuo dienos vidurio kvietė susipažinti su bičių nauda, vaško žvakių gamyba, ragauti šeivamedžio sirupo ir gardžiuotis tradiciniu sūriu.

Mažiesiems šventėje buvo įsimintiniausias sniego baltumo „Putų šou“, o išdžiūti ir sušilti galėjo batutuose. Vakaro programą vedė M. Jašinskaitė-Jasiūnienė. Po seniūnijos vėliavos įnešimo seniūnė D. Mikelienė, meras V. Bendaravičius, bendruomenės pirmininkė G. Jankauskienė, ūkininkų sąjungos atstovas R. Kelneris sveikino ir tarė padėkos žodžius. Jurbarko kultūros centro Skirsnemunės skyriaus teatro ,,Pakeleivis” vaidinimas N. Gogolio ,,Revizorius” sudomino ir įplieskė šventinę nuotaiką. Merginų grupė „Vega“ ir vaikinukai iš „Lietuvaičių“ džiugiai įsiūbavo publiką. Vakaro kulminacijai „Ugnies šou“ kolektyvo pasirodymas nepaliko nei vieno abejingo.

Vasaros šventės organizatoriai Lumpėnų seniūnija, kaimo bendruomenė „Lumpėnų strazdas“ ir Lumpėnų kaimo bendruomenė dėkoja dalyviams, lumpėniškiams, svečiams ir partneriui – Bitėnų ūkininkui Mindaugui Karkleliui.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *