Duonos kelias baigė savo kelionę Piktupėnuose

Trys Pagėgių krašto NVO – Panemunės, Kentrių ir Piktupėnų dalyvavo projekte ,,Panemunės, Piktupėnų ir Kentrių kaimų regioninio produkto rinkodara, panaudojant krašto kultūros  ir istorijos paveldą“, Nr. PAGĖ-LEADER-6B-V-3-2-2018/42VS-PV-18-1-06794-PR001.

Gruodžio 20 d. į Piktupėnus rinkosi gausus būrys piktupėniškių ir svečių. Vakaro pradžios renginys vyko lauke šventinės eglutės įžiebimu ir koncertu. Koncertavo „Broliai Matevičiai“. Vyko Kalėdinė prekyba bendruomenių, amatininkų ir ūkininkų pagaminta produkcija.

Vėliau renginys persikėlė į bendruomenių namus. Kaip projekto pradžioje, taip ir užbaigiant renginių ciklą, savo nuostabiu balsu visus žavėjo liaudies dainų atlikėja, mūsų kraštietė Airida Mockutė – Burkauskienė.

Pagėgių savivaldybės kultūros centro vyresniojo amžiaus žmonių liaudiškų šokių kolektyvo šokėjos ant išpuoštų padėklų atnešė 5 Lietuvos regionuose kepamus duonos pavyzdžius, o Pagėgių Šv. Kryžiaus bažnyčios klebonas Kazys Žutautas laimino duoną, linkėjo visiems skalsos ir soties.

Pagėgių savivaldybės mero pavaduotoja Ligita Kazlauskienė bei Pagėgių seniūnas Dainius Maciukevičius atvyko su pilnais lauktuvių krepšeliais, džiaugėsi nuveiktais piktupėniškių darbais.

Nuoširdžius sveikinimo ir pagarbos žodžius išsakė Pagėgių bendruomenės atstovė Nijolė Kovaliova bei Šilgalių bendruomenės pirmininkė Kristina Dvarvytienė.

Projekto partneriai – Panemunės bendruomenės pirmininkė Virginija Lauciuvienė ir Kentrių kaimo bendruomenės atstovai – Zakarauskų šeima sveikino susirinkusiuosius, linkėjo ir ateityje bendruomenės nariams rengti įvairias paraiškas, bei sėkmingai jas įgyvendinti.

Vakaro vedėja Danutė Bardauskienė rado kiekvienam nuoširdžius padėkos žodžius, aukštino duoną, bei jos svarbą mūsų papročiuose ir gyvenime.

Bendruomenės pirmininkė Angelė Jonikienė visus vakaro svečius vaišino namine duona, dėkojo už pagalbą ir bendrystę.

Liaudiška vakaronė toliau tęsėsi su broliais muzikantais Tomu ir Romu Matevičiais.

Projektą finansavo VVG ,,Pagėgių kraštas“, Pagėgių savivaldybės administracija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *