Dailės terapijos užsiėmimas „Vidinis balansas“ Lumpėnuose

Rugsėjo 30 d. (šeštadienį) vyko Lumpėnų kaimo bendruomenės projekto  „Lumpėnų kaimo bendruomenės narių psichinės (emocinės) sveikatos stiprinimas naudojant dailės terapiją“ veiklos.

Finansavimas buvo gautas pateikus projekto paraišką „Dėl dalyvavimo Pagėgių savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos  projektų finansavimo atrankos konkurse“. Gaila, kad buvo skirtas tik dalinis finansavimas.

Projekto tikslas – stiprinti, gerinti, atkurti ir palaikyti Lumpėnų kaimo bendruomenės narių, seniūnijos gyventojų psichinę (emocinę) sveikatą ir asmeninės gerovės jausmą. Tikslinė projekto dalyvių grupė – Lumpėnų seniūnijos, įvairaus amžiaus ir socialinio sluoksnio gyventojai, tarp jų ir socialinę atskirtį patiriančių asmenų.

Dailės terapijos užsiėmimus vedė Dainora Skrabulienė – edukologė (magistro laipsnis), dailės didaktikos specialistė, dailės pedagogė, kvalifikuota dailės terapijos ir geštalto terapijos praktikė, dailės saviraiškos ir dailės terapijos užsiėmimų vadovė. Taip pat – viena iš VšĮ „Savęs pažinimo ir saviraiškos studijos“ įkūrėjų, nuolat besidominti savęs pažinimu bei asmeniniu augimu, visas įgytas žinias praktiškai taikanti savo darbe ir asmeniniame gyvenime. Dainora – sertifikuota „Eneagramos“ (unikalaus savęs ir kitų pažinimo metodo) meistrė, savo darbe naudojanti projektyvią psichologinę metodiką – metaforines asociatyvines kortas (šios metodikos mokėsi pas pirmtaką, OH kortų serijos leidėją, psichoterapeutą Moritz Egetmeyer (Vokietija)).

Kūrybinių užsiėmimų metu atsipalaidavome, pasinėrėme į savo savasties gelmes, kur slypi vidiniai rezervai, potencialas. Kūrybinė veikla mums sukėlė teigiamų emocijų, skatino pasitikėjimą savimi.

Dailės terapija ne tik suteikė galimybę  geriau pažinti save, tačiau ir padėjo mus  supantiems žmonėms lengviau suprasti šiuo metu patiriamus išgyvenimus ar veikiantį emocinį foną. Menas padėjo išreikšti mintis, kurios yra pernelyg sudėtingos ir neįmanomos išsakyti žodžiais.

Dalyvių  nuomone reikėtų daugiau tokių užsiėmimų, kuriuose gali  sužinoti ir priimti tiesą apie save, susigaudyti jausmuose ir mintyse, priimti tinkamus sprendimus, atkurti dvasinę – emocinę pusiausvyrą, adaptuotis aplinkoje.

 

Jūratė Mažutienė

Lumpėnų kaimo bendruomenės pirmininkė

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *