,,Bitkopis -2019“ Stoniškiuose

Stoniškių kaimo bendruomenė vykdė projektą, kaip partneris, su Plaškių kaimo bendruomene, kai paraišką pagal vietos veiklos grupės ,,Pagėgių kraštas“ vietos plėtros strategiją „VVG „Pagėgių kraštas“ teritorijos vietos plėtros 2016-2023 m. strategija“ priemonę „Regioninių produktų rinkodara ir kūrimas, panaudojant krašto kultūros ir istorijos paveldą“ pateikė Šilgalių kaimo bendruomenė. Bendra projekto vertė 10392,03 Eur. Paramos intensyvumas 95 proc.

Projekto veiklos buvo išdėstytos trimis etapais:

Pirmas renginys vyko liepos 19 d., vaikų ir jaunimo dailės pleneras ,,Bitutės šokis“. Šiame renginyje vaikai tapė paveikslus, kurie buvo eksponuojami ,,Bitkopio“ šventės metu. Vyko edukacinis užsiėmimas ,,Saldu gardu, kaip du medu“- vaikai ir tėveliai  kepė ir dekoravo meduolius.

Antras renginys vyko lieos 25 d., edukacinis užsiėmimas ,,Bitės-Medus-Žmonės“. Į šį užsiėmimą buvo pakviesti seniūnijos bitininkai ir visi kurie domisi sveika gyvensena. Pranešimus skaitė Trakų bitininkų draugijos pirmininkas Juozas Norinkevičius, fitoterapiautas Virgilijus Skirkevičius ir bitininkas Sigitas Stonys.

Trečias, finalinis,  renginys vyko Rugpjūčio 10 d. ,,Bitkopis 2019“. Šio renginio metu vyko įvairios sportinės varžybos, pramogos vaikams, amatininkų mugė, vietos saviveiklininkų pasirodymai. Šventinėje eisenoje buvo nešamas ąžuolo vainikas, kuris buvo padėtas  prie paminklinio akmens Tremtiniams atminti. Šį paminklą  pastatė patys stoniškiečiai.

Mažieji stoniškiečiai renginio metu rašė ir piešė svajones, kurias balionų pagalba, kaip bitelės ant sparnų, paleido kilti aukštyn į dangų. Kartu mintyse kilo ir mūsų visų svajonė – kad Stoniškiai ir toliau gyvuotų ir čia gyventi būtų gera.

Į vakarinę programos dalį, kurios metu koncertavo atlikėja Gintarė Karaliūnaitė, grupės ,,Patruliai“ ir ,,Tautinis Brandas‘‘ susirinko daugybė stoniškiečių ir aplinkinių miestelių gyventojų. Po koncertų dangų nušvietė įspūdingi, vietos ūkininkų dovanoti fejerverkai.

Apie vykusias veiklas buvo sukurtas dviejų dalių filmas, kurį maloniai kviečiame pažiūrėti.

Stoniškių bendruomenės informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *